Uždegimo žvakes

Uždegimo žvakės

Kada reikėtų pakeisti uždegimo žvakes? Kokios uždegimo žvakės tinka automobiliams Renault Laguna ir kokiomis ypatybėmis jos pasižymi?

Uždegimo žvakės – tai tokios detalės, kurios sukelia elektros iškrovą, kad uždegti kuro-oro mišinį variklio degimo kamerose. Pagrindiniai jų elementai – elektrodai, kurie, prijungti prie aukštos įtampos, sudaro elektros lanką. Kibirkšties temperatūra gali išaugti net iki kelių tūkstančių kelvinų, kas užtikrina greitą kuro-oro mišinio degimą.

Uždegimo žvakės yra būtinos tinkamam variklio darbui, deja, dažnai į jas nėra kreipiamas tinkamas dėmesys. Šios žvakės turi daug įtakos ir variklio veiklos kokybei bei ekonomiškam kuro naudojimui. To nepaisymas tolygus pinigų švaistymui. Todėl jeigu pastebite toliau išvardintus simptomus, būtinai patikrinkite savo automobilio uždegimo žvakes ir, reikalui esant, jas nedelsiant pakeiskite naujomis. Pagrindiniai simptomai, leidžiantys nuspėti, kad reikia pakeisti uždegimo žvakes yra:

Pradeda klaidingai veikti variklis, o jo veikimas tampa nestabilus.

Žymiai padidėja kuro sąnaudos.

Variklis praranda galią, ko pasekoje transporto priemonė įsibėgėja per lėtai.

Darosi sunkiau užvesti variklį esant šaltam orui.

Prietaisų skydelyje užsidega lemputė Patikrinkite variklį.

Atkreipkite dėmesį į keletą patarimų naudojant uždegimo žvakes. Jeigu norite, kad uždegimo žvakės veiktų efektyviai ilgesnį laiką, tuomet kurą į automobilį pilkitės tik patikrintose degalinėse. Prastos kokybės kuras turi daug priemaišų. Laiku keiskite variklio tepalus. Taipogi, nevėluokite keisti ir oro filtrų. Visuomet įsitikinkite, kad variklis ir jo komponentai veikia tinkamai. Reguliariai patikrinkite ir sureguliuokite paskirstymo diržo įtempimą, taip išvengsite variklio vožtuvo gedimų. Retkarčiais išvalykite kuro purkštukus. Kai montuojate uždegimo žvakes, kruopščiai išvalykite jų šulinius bei priveržkite detales tokiu sukimo momentu, kuris nurodytas jūsų variklio savininko vadove.

Jeigu ieškote uždegimo žvakių automobiliams Renault Laguna, tuomet vertėtų rinktis iš vokiečių kompanijos Bosch gaminamos produkcijos. Uždegimo žvakės Bosch Super 4 tinka daugeliui Renault Laguna kartų. Pagrindiniai šių uždegimo žvakių privalumai:

Stabilus kibirkšties tarpas viso tarnavimo termino metu, kas padeda sumažinti kuro sąnaudas.

Šoninis kūginis elektrodas, kuris padeda greičiau uždegti kuro ir oro mišinį.

Originali uždegimo žvakių konstrukcija, kuri padeda žvakėms greičiau pasiekti savaiminio valymo temperatūrą.

OE standartų atitikimas. Tą patvirtina gamybos metu atliekami kelių etapų patikrinimai.

Pasižymi ilgesniu eksploatavimo laiku.

Nikelio danga apsaugo detalės korpusą nuo korozijos ir užstrigimo uždegimo žvakutės angoje.

Specialus trukdžių slopinimo rezistorius apsaugo nuo elektroninės įrangos gedimų.

Taipogi, vertėtų paminėti, kad Bosch uždegimo žvakės Vokietijos kompanijos yra gaminamos jau nuo 1902 m. ir priklauso vidutiniam kainos segmentui. Automobilių detalių kūrimui ir gamybai Vokietijos įmonė visuomet naudoja pažangias technologijas, naujoviškus sprendimus ir aukštos kokybės medžiagas, todėl pasirinkę būtent šios kompanijos gaminamas uždegimo žvakes, jūs tikrai nesuklysite.